Aktualności

25 kwietnia 2018
BKS PROFI CREDIT z nowym trenerem!

Nowym szkoleniowcem BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała został Bartłomiej Piekarczyk. 31-letni szkoleniowiec to były siatkarz BBTS Bielsko-Biała oraz zespołów z Kamiennej Góry, Nysy i Skarżyska-Kamiennej, który z powodu kontuzji musiał dość wcześnie zakończyć sportową karierę. Szybko odnalazł się jednak w roli trenera drużyn młodzieżowych w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a następnie w zespole seniorskim KSZO jako asystent trenera Dariusza Parkitnego. Następnie przeniósł się do swojego rodzinnego miasta, a więc do Bielska-Białej, gdzie w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała został asystentem włoskiego szkoleniowca Emanuele Sbano. Następnie pełnił funkcję drugiego trenera, gdy zespół przejął Mariusz Wiktorowicz. Ostatnie półtora roku pracował u boku Tore Aleksandersena.

 

Mimo młodego wieku Piekarczyk zdobył więc doświadczenie trenerskie pod okiem czterech szkoleniowców. - Czterech różnych trenerów i cztery różne podejścia do prowadzenia drużyny, z których warto wyciągnąć to, co było dobre a odrzucić to, co nie zdawało rezultatu. Wierzymy, że trener Piekarczyk będzie potrafił to zrobić. W przyszłym sezonie planujemy zbudować młody i ciekawy zespół dlatego myślę, że trener Piekarczyk będzie pasował do niego idealnie – mówi Andrzej Pyć – Prezes Bialskiego Klubu Sportowego SA.

Podobnego zdania jest Aleksandra Jagieło, dla której sezon 2017/2018 był ostatnim sezonem w karierze, ale jednocześnie pierwszym, w którym pracowała z Bartłomiejem Piekarczykiem. - Myślę, że powierzenie Bartkowi funkcji pierwszego szkoleniowca to bardzo dobry pomysł. To młody i energiczny trener, który powinien dostać szansę. Zawsze powtarzam, że trener powinien być sprawiedliwy, tzn. wszystkie siatkarki traktować równo, a także nie powinien bać się podejmowania ryzyka. Do tego Bartek ma swoje zdanie i jest po prostu dobrym człowiekiem, co również ma znaczenie. Kiedy zastępował trenera Aleksandersena dawał z siebie wszystko i pokazał się z bardzo dobrej strony, a treningi pod jego wodzą były takie, jakie powinny być, a więc urozmaicone i intensywne – mówi Aleksandra Jagieło.

Dodatkowym plusem trenera Piekarczyka jest fakt, że pochodzi on z Bielska-Białej. Jak sam wielokrotnie podkreślał dzięki temu praca w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała daje mu dodatkową motywację, bo ten klub to dla niego nie tylko praca, ale także coś znacznie ważniejszego.

- Bardzo się ciesze, że moja przygoda z bialskim klubem będzie trwała nadal. Ten klub i miasto są mi bardzo bliskie. Posada pierwszego trenera w takim klubie to wielkie wyróżnienie i zaszczyt, ale również ogromne wyzwanie. Ze swojej strony zrobię wszystko żeby w przyszłym sezonie nasz zespół dawał wiele radości i powodów do dumy wszystkim kibicom i osobom związanym z bielską siatkówką - mówi nowy trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Trenerowi Bartłomiejowi Piekarczykowi życzymy powodzenia w nowej roli.

wróc do listy

patroni medialni