Aktualności

12 czerwca 2018
Dwóch nowych w sztabie szkoleniowym

O zmianie na stanowisku pierwszego szkoleniowca siatkarek BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała informowaliśmy już wcześniej. Norwega Tore Aleksandersena zastąpił Bartłomiej Piekarczyk, który przez ostatnie lata sprawował w bialskim klubie funkcję drugiego trenera. W związku z awansem trenera Piekarczyka, zrobiło się miejsce w sztabie dla drugiego szkoleniowca. Wybór padł na Mariusza Gacę, który jeszcze w poprzednim sezonie występował na boiskach PlusLigi w barwach BBTS Bielsko-Biała. Mariusz Gaca ma 34 lata i pochodzi z Wrocławia, choć od dawna związany jest z Bielskiem-Białą, gdzie poznał swoją obecną żonę. W swojej karierze zawodniczej reprezentował barwy Burzy Wrocław, AZS Zielona Góra, trzykrotnie BBTS Bielsko-Biała w sezonach 2006-2009, 2012-2013 oraz 2016-2018, Jokera Piła, Jadara Radom i MKS Będzin. - Podjąłem decyzję o zakończeniu profesjonalnego grania w siatkówkę, ponieważ powoli pojawiała się już myśl co dalej? Gdy dostałem propozycję od Bartka Piekarczyka odnośnie stanowiska drugiego trenera, po zastanowieniu zdecydowałem się podjąć tego zadania. Bardzo się z tego cieszę, bo jak pracować to z takimi ludźmi jak „Bary”, w klubie z taką renomą jak BKS PROFI CREDIT i w mieście, w którym się osiedliłem i z którym wiążę swoją przyszłość. Jestem zadowolony, że wciąż będę miał bliski kontakt z siatkówką – mówi Mariusz Gaca.

W sztabie szkoleniowym BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała nastąpiła jeszcze jedna zmiana. Z klubem pożegnał się statystyk Łukasz Marciniak, który w bialskim klubie pracował przez dwa sezony. W sezonie 2018/2019 statystykiem bielskich siatkarek będzie Bartłomiej Łyczakowski, który dał się poznać kibicom siatkówki z naszego miasta w poprzednim sezonie, bowiem podobnie jak Mariusz Gaca był członkiem BBTS Bielsko-Biała. Swoją przygodę z siatkówką Bartek rozpoczynał w Sparcie Braniewo, a następnie grał w juniorskim zespole Juranda Malbork. Już wówczas zdecydował, że zamiast kariery zawodniczej woli drogę szkoleniową. Był statystykiem drugoligowej Mazovii Warszawa, a następnie przeniósł się do BBTS Bielsko-Biała. - Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do klubu, który może pochwalić się tak bogatą historią i tradycjami siatkarskimi. Atmosfera, którą tworzą kibice w hali pod Dębowcem jest niesamowita i daje dodatkową motywację do pracy. Postaram się zrobić wszystko, aby nasze mecze kończyły się zawsze wynikiem na korzyść naszego klubu – mówi Bartłomiej Łyczakowski.
 

Sztab szkoleniowy w sezonie 2018/2019 uzupełnią trener przygotowania fizycznego Maciej Zając, długoletnia fizjoterapeutka bialskiego klubu - Elżbieta Handzlik oraz kierownik drużyny – Mariola Wojtowicz.

 

wróc do listy

patroni medialni