Aktualności

07 czerwca 2018
Emilia Mucha wciąż w BKS PROFI CREDIT

Emilia Mucha swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała w Wiśle Warszawa. Później reprezentowała barwy klubów z Bydgoszczy, Muszyny i Rzeszowa. Do klubu z Bielska-Białej dołączyła w 2015 roku. Przez trzy lata dała się poznać bielskim kibicom z bardzo dobrej strony. W ostatnim sezonie zagrała we wszystkich 28 meczach ligowych BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zdobywając 284 punkty (215 atakiem, 29 zagrywką i 40 blokiem). W sezonie 2017/2018 była raz wybrana MVP spotkania. Miało to miejsce w połowie grudnia w meczu 10. kolejki, gdy BKS PROFI CREDIT pokonał Polski Cukier Muszyniankę Muszyna. Emilia ostatnimi czasy jest systematycznie powoływana do reprezentacji Polski. Obecnie również przebywa na zgrupowaniu naszej kadry.

- Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzę w BKS PROFI CREDIT i będę miała okazję współpracować z trenerem Piekarczykiem, który podobnie jak ja jest w bialskim klubie od 2015 roku. Patrząc na to, co dzieje się w wielu klubach Ligi Siatkówki Kobiet myślę, że sezon 2018/2019 będzie bardzo interesujący. Naszemu klubowi udało się zbudować ciekawą drużynę, dlatego jestem pewna, że tanio skóry nie sprzedamy! Wierzę, że w osiąganiu dobrych wyników pomogą nam także kibice, na których w Bielsku-Białej zawsze można liczyć – mówi Emilia Mucha.

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała): Naprawdę bardzo się cieszę, że Emi zostaje z nami na kolejny sezon. Pracujemy ze sobą już trzy lata i wiem, jaki ogromny potencjał ma ta dziewczyna. O tym, że to bardzo dobra przyjmująca chyba nikogo nie muszę przekonywać. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy rozwinie się jeszcze bardziej, a nadchodzący rok będzie przełomowy w jej karierze.

 

wróc do listy

patroni medialni