Aktualności

03 listopada 2018
Falstart BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała
Energa MKS Kalisz - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:2 (25:21, 25:13, 15:25, 27:29, 15:13)

MVP: Ljubica Kecman (Energa MKS Kalisz)

Energa MKS: Janicka, Strózik, Budzoń, Lazic, Cygan, Kecman, Kulig (libero) oraz Andrzejczak, Wańczyk, Sobolewska, Głowiak (libero), Dybek.

BKS PROFI CREDIT: Nowicka, Różański, Herelova, Jagodzińska, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Świrad, Krajewska.

Zupełnie nie tak miała wyglądać inauguracja Ligi Siatkówki Kobiet w wykonaniu bielszczanek. Powracający do elity zespół z Kalisza wygrał z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:2 i zanotował pierwszą wygraną w sezonie. Zespół trenera Bartłomieja Piekarczyka do domu przywiezie jeden punkt, który na pewno nie był szczytem marzeń...

Spotkanie w Kaliszu BKS PROFI CREDIT rozpoczął źle, bo od porażki w pierwszym secie 21:25. Druga partia była jednak jeszcze gorsza. Bielszczanki najwyraźniej zdziwione przebiegiem pierwszej odsłony meczu w drugiej były tylko tłem dla gospodyń, które niesione dopingiem wygrały do 13. Słabiej niż w meczach sparingowych w bielskim zespole funkcjonowało przyjęcie przez co Julia Nowicka na rozegraniu miała ograniczone możliwości. Mało piłek dostawały do ataku środkowe, a nawet jeśli udało się do nich dograć nie potrafiły skończyć ataku. Słabszą grę środkowych odmieniła dopiero wprowadzona w trzecim secie Martyna Świrad. Od razu też lepiej wyglądała gra bielszczanek, które w trzecim secie odgryzły się rywalkom i wygrały 25:13. Czwarty set grany był na przewagi, choć przy stanie 21:17 dla gospodyń wydawało się, że nic nie odbierze już im zwycięstwa za trzy punkty. Tymczasem BKS PROFI CREDIT doprowadził do remisu po 23, a następnie obronił pierwszą piłkę meczową. Po kilku chwilach i przy czwartej piłce setowej bielszczanki wygrały 29:27 i doprowadziły do tiebreaka. W piątej decydującej partii też mieliśmy nieoczekiwany zwrot akcji, jednak tym razem dokonały go kaliszanki. Od stanu 11:13 dla zespołu z Bielska-Białej gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu i cieszyły się z wygranej 15:13 i 3:2.