Aktualności

02 czerwca 2018
Katarzyna Konieczna z nowym kontraktem!

33-letnia zawodniczka swoją karierę siatkarską rozpoczynała w MLKS Sparcie Złotów, skąd w 2001 roku trafiła do SMS PZPS Sosnowiec. W latach 2003-2007 była zawodniczką AZS AWF Poznań, a następnie na dwa lata przeniosła się do Energi Gedanii Gdańsk. W sezonie 2009/2010 grała w PTPS Piła, po czym znów wróciła do Trójmiasta, tym razem będą siatkarką Atomu Trefla Sopot. W latach 2012-2014 oraz 2016/2017 była zawodniczką Impela Wrocław, a w sezonie 2014/2015 Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza. z którym w 2011 roku zdobyła wicemistrzostwo, a rok później mistrzostwo Polski. W poprzednim sezonie będąc zawodniczką BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała przez długi czas grała zmagając się z kontuzją. Nie przeszkodziło jej to jednak być jedną z najlepiej atakujących Ligi Siatkówki Kobiet. Przez długi czas była liderką tej klasyfikacji, ale z powodu kontuzji opuściła kilka ostatnich kolejek i ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu w rankingu na najlepiej atakującą i piątym w klasyfikacji najlepszych punktujących LSK. W 21. meczach Kasia Konieczna zdobyła 362 punkty (317 atakiem, 26 blokiem i 19 zagrywką). Bielska atakująca aż 4 razy wybierana była MVP spotkania ( co ciekawe za każdym razem w meczu wyjazdowym). Miało to miejsce: w 5. kolejce w meczu z MKS Dąbrowa Górnicza, 9. kolejce z Treflem Proximą Kraków, 14. kolejce z Grotem Budowlanymi Łódź i 21. kolejce z Poli Budowlanymi Toruń.

W kolekcji Kasi Koniecznej jest mistrzostwo Polski wywalczone z Atomem Treflem Sopot oraz dwa srebrne medale mistrzostw naszego kraju. 33-letnia atakująca to także była reprezentantka Polski seniorek. W biało-czerwonej kadrze Konieczna grała od 2010 roku i zaliczyła 36 występów.

- Zdecydowałam się na przedłużenie umowy przede wszystkim dlatego, że dobrze się czuję w Bielsku-Białej. Zarówno w klubie, jak i poza nim. Widzę potencjał w zespole, który jest tworzony i cieszę się, że będę kolejny raz jego częścią - mówi Katarzyna Konieczna.

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała): Kasia była dla mnie priorytetem w budowaniu nowego zespołu. Jest to siatkarka, która w każdy trening i mecz zawsze wkłada maksimum wysiłku i tego samego wymaga od reszty zespołu! Jest bardzo uparta, chce zawsze wygrywać i ma dość „ciekawe” poczucie humoru. Bardzo się cieszę, że kolejny sezon spędzi w Bielsku-Białej.

My również się cieszymy! Powodzenia Kasia!
 

wróc do listy

patroni medialni