Aktualności

28 lipca 2018
Kilka ciekawostek na temat nowej drużyny BKS PROFI CREDIT
 • Powrót po latach:
  BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała od kilku lat przyzwyczaił już swoich kibiców, że co roku do klubu wraca jego była siatkarka. Tak było m.in. z Małgorzatą Lis, Karoliną Ciaszkiewicz-Lach, Joanną Staniuchą-Szczurek czy Aleksandrą Jagieło. Podobnie jest w tym roku, gdyż po 10 latach przerwy do Bielska-Białej wraca Paulina Maj-Erwardt.
   
 • Wychowanka w składzie:
  Tradycją staje się także to, że do zespołu dołącza jedna wychowanka. W tym sezonie jest nią Klaudia Kubacka, która będzie występować na pozycji libero.
   
 • Zagraniczna i reprezentacyjna pomoc:
  W sezonie 2018/2019 jedyną zagraniczną siatkarką w BKS PROFI CREDIT będzie reprezentantka Słowacji Nina Herelova. A propos reprezentacji to warto podkreślić, że w bielskiej drużynie grać będą również obecne reprezentantki Polski: Emilia Mucha, Julia Nowicka i Olivia Różański.
   
 • Siostry w składzie:
  Po raz pierwszy w XXI wieku w drużynie seniorek bialskiego klubu będą występować siostry: Katarzyna Konieczna i Marta Wellna. Ostatni taki przypadek zanotowaliśmy w latach 90-tych XX wieku, gdy w bialskich barwach grały siostry Ewa Libionka i Iwona Libionka.
   
 • Połowa przed debiutem:
  Sześć siatkarek będzie mogło zadebiutować w pierwszej drużynie BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Dla sześciu z nich będzie to również debiut w Lidze Siatkówki Kobiet.
   
 • Najdłuższy staż:
  Siatkarką z najdłuższym stażem w bialskim klubie jest Kornelia Moskwa, dla której sezon 2018/2019 będzie piątym w czerwono-żółto-zielonych barwach.
   
 • Nadciąga młodość:
  Najmłodszą siatkarką w obecnej pierwszej drużynie jest 17-letnia Klaudia Kubacka. Najstarszą 33-letnia Katarzyna Konieczna. Warto zwrócić uwagę, że jedynie trzy bielskie siatkarki ukończyły co najmniej 30 rok życia! Powoduje to, że średnia wieku BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała w tym sezonie będzie wynosiła 24 lata!
 • Co nieco o wzroście:
  Jeśli chodzi o wzrost to najwyższą siatkarką będzie Kornelia Moskwa (187 cm), a najniższe są obie libero mierzące dokładnie 166 cm wzrostu. Średnia wzrostu całego zespołu wynosi 180 cm, a z pominięciem libero (184 cm).
wróc do listy

patroni medialni