Aktualności

09 kwietnia 2018
Legionovia Legionowo – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała [zapowiedź]
Nie będą dobrze wspominać bielszczanki czwartkowego spotkania z Pałacem Bydgoszcz. Przegrana 1:3 nie może nikogo satysfakcjonować w bielskim obozie. Apetyty po zwycięstwach z Polskim Cukrem Muszynianką i Eneą PTPS Piła były spore, wszak przed spotkaniem z bygoszczankami bielski zespół tracił już tylko jeden punkt do szóstej lokaty i wciąż był w walce o wykonanie minimum na ten sezon. Pałac jednak bezlitośnie wykorzystał błędy siatkarek BKS PROFI CREDIT. Tych bielszczanki popełniły aż 25. Szczególnie niefrasobliwe były końcówki w wykonaniu podopiecznych Tore Aleksandersena. W pierwszym secie prowadziły one w stosunku 24:21, w trzecim 22:19, lecz w obu przypadkach owe partie kończyły się porażką zawodniczek spod Klimczoka. Niesamowicie skuteczna w tym meczu była Ewelina Krzywicka, która zdobyła w tym meczu 24 punkty i to jej przypadł tytuł MVP. – Robiliśmy błędy, atakowaliśmy w aut i pozwoliliśmy im być nadal w grze. W zasadzie w mojej opinii oddaliśmy zwycięstwo 3:0, ponieważ w ważnych momentach przestawaliśmy grać. One serwowały, wywierały na nas presję. My zrobiliśmy w meczu 10-12 błędów więcej od nich i to jest różnica – stwierdził po meczu trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Nastroje w zespole naszego środowego rywala również nie są za dobre. Cztery ostatnie spotkania Legionovii zakończyły się ich klęską. W minionej kolejce LSK podopieczne Piotra Olenderka uległy Grot Budowlanym Łódź 1:3. Co ciekawe, najlepiej punktującą siatkarką w tym meczu była zawodniczka Legionovii, Magdalena Demaske, która zdobyła 19 punktów. Zespół z Legionowa plasuje się na 12. miejscu w tabelii LSK. Pozycja ta jest dość newralgiczna, gdyż ewentualna porażka z bielskim zespołem, przy wygranej Pałacu Bydgoszcz z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim, może zadecydować o spadku Legionovii. 

Zespół z Legionowa już raz "utarł nosa" bielszczankom. 12 stycznia siatkarki BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała poległy na własnej hali 2:3, pomimo prowadzenia 2:0. Kto wie jak teraz układałby się rozkład sił, gdyby nie tamta porażka "Góralek"... Nie ma jednak co gdybać. Zawodniczki z Bielska-Białej z pewnością będą chciały się zrewanżować za tamtą porażkę oraz zachować matematyczne szanse na najlepszą szóstkę, choć może być ona uznawana za "marzenie ściętej głowy". Początek spotkania z Legionovią Legionowo w środę o godzinie 18:00. 

BM
wróc do listy

patroni medialni