Aktualności

11 maja 2018
Martyna Świrad zostaje w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Martyna Świrad to wychowanka Olimpu Czudec, w barwach którego grała w 3. lidze. Później popularna „Panda” występowała w zespole MKS San-Pajda Jarosław, z którego przeniosła się do SMS PZPS Szczyrk. Jest byłą reprezentantką Polski kadetek i juniorek. Sezon 2017/2018, w którym grała w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała był jej pierwszym sezonem w seniorskiej siatkówce. 20-letnia środkowa pokazała się z bardzo dobrej strony, co zaowocowało podpisaniem nowego kontraktu z bialskim klubem. - Jestem bardzo zadowolona, że wciąż będę miała możliwość reprezentowania barw BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała w przyszłym sezonie. W tym roku miałyśmy wspaniałą drużynę, sztab i kibiców. Myślę, że w przyszłym sezonie też nie zabraknie tej wspaniałej atmosfery. Obiecuję dać z siebie wszystko na boisku, by zadowolić swoją grą każdego kibica, który będzie oglądać nasze mecze. Już nie mogę doczekać się nadchodzącego sezonu – mówi popularna „Panda”.

W ostatnim sezonie Martyna Świrad wystąpiła w 17 spotkaniach (45 setów) i zdobyła 65 punktów (35 atakiem, 26 blokiem i 4 zagrywką).

Bartłomiej Piekarczyk (trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała): Bardzo się cieszę, że Martyna zdecydowała się zostać z nami na kolejny sezon, bo to utalentowana i bardzo perspektywiczna środkowa. Już w poprzednim sezonie niejednokrotnie pokazywała, że warto na nią postawić. Bardzo dobrze pracuje na treningach i jest zawsze zaangażowana na 100 %. Jeżeli będzie to kontynuowała to jestem przekonany, że w przyszłym sezonie będzie miała wiele okazji do gry.

wróc do listy

patroni medialni