Aktualności

07 marca 2018
Pewne i przekonujące zwycięstwo w Toruniu
Poli Budowlani Toruń - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3 (20:25, 18:25, 17:25)

MVP: Katarzyna Konieczna (BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała).
 
Poli Budowlani: Lewandowska, Ściurka, Kavalenka, Ryznar, Cvetanović, Wójcik, Nowak (libero) oraz Paulava, Hatala, Jasińska, Bałucka
 
BKS PROFI CREDIT: Pleśnierowicz, Mancuso, Konieczna, Grant, Jagieło, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Nowicka, Mucha, Różański

Podrażnione poniedziałkową porażką bielszczanki zagrały dziś w Toruniu świetne spotkanie, w którym bez wątpienia były stroną dominującą. Pierwszy set toczył się pod dyktando właśnie zawodniczek spod Klimczoka, które szybko odskoczyły swoim rywalkom prowadząc 12:7. Podopieczne Tore Aleksendersena nie zamierzały osiąść na laurach. Spotkanie wyrównało się dopiero w końcówce pierwszej partii. Torunianki wszak przegrywały 12:20, lecz ich opór oraz chwilowa dekoncentracja bielszczanek pozwoliła tylko im zniwelować straty, bo to "Góralki" były górą w tej odsłonie spotkania.

Po pierwszej zmianie stron spotkanie nabrało rumieńców, bowiem zawodniczki Poli Budowlanych otrząsnęły się z letargu, lecz i ten stan rzeczy nie trwał nadto długo. W równym tempie drugi set toczył się do stanu 10:11. Następnie bielszczanki przypomniały sobie, kto jest faworytem spotkania i głównie dzięki punktom duetu Gina Mancuso-Katarzyna Konieczna ponownie odskoczyły przeciwnikowi na kilka puntków. Po raz kolejny także wydawało się, że BKS PROFI CREDIT znokautuje swego oponenta, gdyż prowadził on aż 22:13. Znów jednak torunianki nie pozwoliły sobie na tak wysokie rozmiary przegranego seta.

10-minutowa przerwa na szczęście nie wpłynęła demobilizująco na nasze siatkarki, które pewne swego wybiegły na parkiet i podobnie jak w poprzednich odsłonach spotkania zdominowały swego rywala odnosząc pewne i przekonujące zwycięstwo 3:0. Najlepszą zawodniczką meczu została K. Konieczna, która zdobyła w tym meczu 16 punktów. Na duży plus zasługuje również występ G. Mancuso – ta z kolei skończyła mecz z 13 punktami na koncie. 

BM
wróc do listy

patroni medialni