Aktualności

13 kwietnia 2018
Polski Cukier Muszynianka Muszyna – BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała [zapowiedź]
Nie ma co ukrywać, walka o 7. miejsce nikogo w bielskim obozie nie satysfakcjonuje. Zanim jednak bielszczanki pożegnają się z sezonem 2017/2018 z pewnością będą chciały pokazać się w fazie play-off z jak najlepszej strony i poprawić humory sobie, a także kibicom, po porażce 2:3 w ostatnim meczu fazy zasadniczej z Legionovią Legionowo. O tym spotkaniu podopieczne Tore Aleksendersena pragną jak najszybciej zapomnieć, choć nie brakowało dobrych momentów w ich grze. Szczególnie do udanych można zaliczyć czwartą partię, gdzie "Góralki" przegrywały w stosunku 10:15, lecz dzięki dobrej grze Dominiki Sobolskiej i Giny Mancuso na finiszu udało się im się dogonić rywalki i doprowadzić do tie-break'u. Tam jednak bez wątpienia większą konsekwencją w grze wykazały się zawodniczki z Legionowa, które czeka teraz bardzo ważny mecz z Pałacem Bydgoszcz. 

Siatkarki z Muszyny w 26. kolejce LSK pokonały po ciężkim boju Impel Wrocław 3:2. Niestety, do walki o najlepszą "piątkę" zabrakło im tylko jednego punktu. Ten zaszczyt ostatecznie przypadł drużynie z Krakowa, który również w niedzielę mierzyć się będzie z ENEA PTPS Piła. MVP spotkania z wrocłowiankami została Małgorzata Śmieszek, a najwięcej punktów dla drużyny Polskiego Cukru Muszynianki zdobyła Maja Savić i Monika Bociek (po 14 punktów). 

Znamienne jest, iż spotkanie Muszynianki z drużyną z Bielska-Białej przywołuje pamięć o meczach między nimi o medale – tym razem dla obu będzie to rywalizacja poniekąd "na otarcie łez". W tym sezonie to jednak siatkarki BKS PROFI CREDIT dwukrotnie znalazły "receptę" na naszego najbliższego rywala. Ostatni raz, 26 marca, bielszczanki dopiero po tie-brek'u pokonały Polski Cukier Muszynianką, a MVP owego spotkania była D. Sobolska. Smaczkiem jednak był fakt, że było to pierwsze zwycięstwo w Muszynie od ... 2013 roku! Bielszczanki będą chciały więc pójść za ciosem i po raz kolejny zdobyć "jaskinię lwa". Początek spotkania z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna w niedzielę o godzinie 17:00. 
wróc do listy

patroni medialni