Młode siatkarki po obozie w Piszu

TEKST
26 sierpnia 2011
Młode siatkarki po obozie w Piszu

Trzy grypy młodzieżowe bialskich siatkarek powróciły z obozu w Piszu. O zgrupowaniu i planach na zbliżający się sezon rozmawialiśmy z trenerem młodziczek i kadetek Andrzejem Dudkiem.

Od 8-19 sierpnia trzy grupy treningowe bialskich siatkarek przebywały na obozie w Piszu. - Do dyspozycji mieliśmy halę i stadion z bieżnią, na których ćwiczyliśmy motorykę, szybkość, skoczność i wytrzymałość. Organizowaliśmy także zajęcia w lasku, przy jeziorze i na plaży, a także wybraliśmy się na kajaki, by wzmocnić siłę - mówi trener młodziczek i kadetek Andrzej Dudek. Obóz miał przede wszystkim dwa zadania: przygotowanie do zbliżającego się sezonu oraz integrację siatkarek. - Głównie chodzi o przygotowanie kondycyjne, natomiast integracja była potrzebna. Dzięki obozowi widzimy się w innych sytuacjach niż zwykle, czyli nie tylko na boisku czy na treningu. Ja lepiej poznałemprzez to drużynę, a ona mnie, ale także poznaliśmy pozostałe grupy treningowe - mówi trener Dudek.

Sezon siatkarski grup młodzieżowych powinien rozpocząć się pod koniec września. Jakie będą cele młodzieżowych ekip BKS? - Młodziczki to mocna grupa na Śląsku, ale my chcielibyśmy zdobyć medal mistrzostw Śląska i awansować do rozgrywek ogólnopolskich ( trzy najlepsze klubu z województwa śląskiego zagrają w kolejnej fazie, gdzie rywalizacja będzie się toczyć o medale mistrzostw Polski - przyp. autora). Zespół kadetek w tym roku mamy mocno zmieniony, bo wiele dziewcząt z poprzedniego sezonu przeszło do starszej kategorii. Mamy więc młodą drużynę, ale postaramy się awansować do najlepszej czwórki województwa. Celem minimum będą półfinały mistrzostw Śląska - zdradza trener Dudek.