MPJ: Komplet zwycięstw i pewny awans do finału!

TEKST
20 marca 2017 , 10:42

Juniorki BKS Stal bez porażki zakończyły zawody w Jarosławiu i pewnie awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Już pierwszy mecz turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski w Jarosławiu otworzył bielskiej ekipie bramy do zawodów finałowych. Bielszczanki pokonały wówczas siatkarki Chemika Police 3:0 i w dobrych humorach przystapiły do drugiego spotkania z drużyną San-Pajda Jarosław. Było to spotkanie kluczowe i zarazem decydujące o awansie. Po słabym pierwszym secie i koszmarnym drugim, bielska drużyna obudziła się w trzeciej partii. Później było już coraz lepiej. Wygrane trzy sety z rzędu dały podpiecznym trenera Grzegorza Kosatki pewny awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Swoją dominację w Jarosławiu bielszczanki potwierdziły również w niedzielę, gdy bez straty seta ograły Stal Śrubiarnię Żywiec.

Juniorki BKS Stal po raz drugi z rzędu wystąpią więc w turnieju finałowym Mistrzostw Polski. W poprzednim roku bielski zespół zajął świetne piąte miejsce.

Skład BKS Stal: Śmietana, Zientara, Pustelnik, Świerkosz, Szumera, Kujawiak, Papszun, Kępczyńska, Dobija, Miemczok, Rodak, Jakubiec, Ponikiewska (libero), Dawidowicz (libero)