Rozpoczynamy Mistrzostwa Polski Juniorek!

TEKST
19 kwietnia 2017 , 09:39
Rozpoczynamy Mistrzostwa Polski Juniorek!

Już dziś juniorki BKS Stal rozpoczną zmagania w turnieju finałowym Mistrzostw Polski.

Bielszczanki w rozgrywkach juniorskich mają za sobą sześć zwycięstw z rzędu. Tak dobrą serię rozpoczęły w turnieju ćwierćfinałowym w Proszowicach, gdzie kolejno pokonały UKS Tygrysy Strzelin, Impel Wrocław i MKS MOS Wieliczkę. W turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w Jarosławiu podopieczne trenera Grzegorza Kosatki wygrały z Chemikiem Police, MKS SAN-PAJDA Jarosław oraz TS Stalą Śrubiarnia ŻAPN Żywiec.

Dziś BKS Stal rozpoczyna zmagania w turnieju finałowym Mistrzostw Polski juniorek. Bielszczanki w grupie A zmierzą się z Impelem Wrocław, Atomem Treflem Malbork oraz UKS SMS Szóstką Mielec. Najlepsze dwie drużyny z naszej grupy zagrają w półfinałach, drużyna z trzeciego miejsca zmierzy się w meczu o 5. miejsce turnieju, a drużyna z czwartego miejsca o pozycję siódmą.
Grzegorz Kosatka: Przyjechaliśmy do Malborka z celem poprawienia miejsca, które osiągnęliśmy w poprzednim sezonie. Chcielibyśmy awansować do najlepszej czwórki Mistrzostw Polski, ale będzie to zadanie bardzo trudne, bo jest tu osiem najlepszych drużyn w Polsce i poziom bardzo wysoki. Nie uławia nam sprawy fakt, że kilka dziewczyn ma za sobą przerwę w treningach spowodowaną urazami. Wierzę jednak, że będziemy potrafili sobie z tym poradzić.

Szczegółowy terminarz zawodów znajdziecie tutaj: http://siatkowka.bks.bielsko.pl/pl/juniorki-i-1/