FMPJ: Druga porażka BKS Stal

TEKST
20 kwietnia 2017 , 21:36

Nie wiedzie się za dobrze bielskim juniorkom w turnieju o Mistrzostwo Polski. Dziś BKS Stal przegrał z gospodyniami.

BKS Stal - Atom Trefl Malbork 0:3 (9:25, 18:25, 16:25)

W drugim meczu finałowego turnieju o Mistrzostwo Polski juniorek zespół trenera Grzegorza Kosatki zmierzył się z Atomem Treflem Malbork. Faworytem spotkania były gospodynie, ale bielszczanki, które przegrały pierwsze spotkanie z Impelem, wierzyły, że w drugim meczu zawodów pokażą się z dobrej strony i będą mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

Niestety już pierwszy set pokazał różnicę klas. Młode bielszczanki zostały wypunktowane przez zespół gospodarzy, który wygrał 25:9! W kolejnych setach, choć było już lepiej to przewaga Atomu Trefla Malbork była niepodważalna. Wygrana do 18 i 16 dała gospodyniom drugie zwycięstwo w zawodach.

W drugim meczu naszej grupy zespół z Mielca pokonał Impel 3:2 co oznacza, że BKS Stal w tym sezonie nie zdobędzie upragnionego medalu Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Jutro mecz z drużyną z Mielca, który zadecyduje o tym, o jaką pozycję w całym turnieju zagra bielski zespół w ostatnim meczu zawodów.