Młodziczki BKS Stal poza burtą Mistrzostw Polski

TEKST
18 maja 2017 , 08:34
Młodziczki BKS Stal poza burtą Mistrzostw Polski

W każdym ze spotkań półfinałowych zabrakło niewiele, by cieszyć się ze zwycięstwa!

Po zdobyciu Mistrzostwa Śląska i wygranej w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski młodziczek, siatkarki BKS Stal wyjechały do Warszawy, gdzie zagrały w półfinale mistrzostw naszego kraju. Biorąc pod uwagę jedynie końcowy rezultat zawodów należałoby napisać, że wyjazd do stolicy nie był udany, jednak uwzględniając grę i wyniki poszczególnych spotkań bielskiego zespołu trzeba zauważyć, że o sukcesie bądź porażce w tym turnieju decydowały niuanse.

Bielszczanki swój pierwszy mecz przegrały 1:2 z MMKS Kłodzko, ale już wynik pierwszego seta 36:34 świadczy o wyjątkowo wyrównanej walce obu drużyn. W drugiej partii minimalnie lepsze były bielszczanki, ale tiebreak wygrały siatkarki z Kłodzka (15:12).

W drugim meczu zawodów bielskie młodziczki zagrały z Legionovią. W pierwszym secie bielszczanki znów okazały się minimalnie słabsze (23:25). W drugiej partii BKS Stal był już dużo lepszy (25:15), ale tiebreak znów okazał się przegrany (12:15).

W trzecim spotkaniu podopiecznym trenera Romana Gila nie udało się już wygrać seta, ale mecz znów był wyrównany. Tym razem BKS Stal przegrał 22:25 i 23:25.

Trzy porażki w turnieju oznaczały pożegnanie się z tegorocznymi rozgrywkami. Niemniej jednak postawa bielskiego zespołu w tym sezonie dała nam wiele radości. Co więcej osiągnięty rezultat (półfinał Mistrzostw Polski) jest dobrym prognostykiem na kolejne lata, w których zebrane z w tym roku doświadczenie na pewno będzie procentować.

BKS Stal: Ewa Kostera, Kinga Stec, Sara Wagner, Daria Kowalik, Adrianna Stanowska, Julita Kostka, Marta Soboń, Dominika Maciaszek, Greta Busz, Oliwia Piotrowska, Wiktoria Nowak.