Olivia Różański nową przyjmującą BKS PROFI CREDIT

TEKST
19 maja 2017 , 11:53
Olivia Różański nową przyjmującą BKS PROFI CREDIT

Do bielskiej drużyny dołączyła jedna z najbardziej utalentowanych siatkarek młodego pokolenia!

20-letnia Olivia Różański urodziła się we Francji w miejscowości Albi, ale od dziecka marzyła, by grać dla reprezentacji Polski. Marzenie to udało się zrealizować, bowiem w 2015 roku zadebiutowała w biało-czerwonych barwach.

Swoją siatkarską przygodę rozpoczynała w klubie Albi Volley-Ball Usspa. We Francji Różański mieszkała do 17 roku życia, a następnie przyjechała do Polski. Reprezentując barwy JKS SMS Jastrzębie uczęszczała do SMS PZPS Szczyrk, gdzie grała na pozycji przyjmującej. Wspólnie z SMS PZPS Szczyrk zajęła 6. miejsce w I lidze.

Prywatnie Olivia jest córką Jarosławy Różańskiej, byłej reprezentantki Polski w siatkówce, uznawanej za jedną z najlepszych polskich siatkarek lat 80-tych. Mama Olivii w latach 1978-1990 rozegrała ponad 150 spotkań w drużynie narodowej, a będąc zawodniczką BKS Stal Bielsko-Biała dwukrotnie zdobywała tytuł Mistrzyni Polski i Puchar Polski (1988 i 1989). W 1990 roku Jarosława Różańska wyjechała do Francji. Karierę zakończyła w Albi, gdzie swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiała Olivia...

Tore Aleksandersen (trener bielskich siatkarek):
Cieszymy się, że Olivia wybrała grę dla BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Jest ona jedną z najbardziej utalentowanych siatkarek w Polsce. W jej przypadku można powiedzieć, że tylko „niebo jest granicą” tego jak będzie dobra. Olivia to bardzo energiczna i silna atakująca, która już w tym sezonie będzie naciskać nasze bardziej doświadczone zawodniczki. Była jedną z pierwszych siatkarek, którą chcieliśmy mieć w swoim zespole i cieszę się, że będę miał szansę z nią pracować.

Olivię witamy w BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała i życzymy jej jeszcze większych sukcesów niż osiągała jej mama!