Nowa rola Marioli Wojtowicz!

TEKST
13 czerwca 2017 , 11:45
Nowa rola Marioli Wojtowicz!

Już nie na boisku, ale tuż obok niego przyszły sezon w BKS PROFI CREDIT spędzi Mariola Wojtowicz.

Mariola Wojtowicz to jedna z najbardziej znanych siatkarek BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. O jej klasie i popularności wśród bielskich fanów niech świadczy choćby to, że właśnie w plebiscycie kibiców została wybrana najlepszą siatkarką sezonu 2013/2014.

W bialskim klubie "Mario" odnosiła swoje największe sukcesy, do których zaliczają się: 3 Mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski i Superpuchar naszego kraju. To właśnie klub z Bielska-Białej dał Marioli okazję do gry wśród najlepszych polskich siatkarek, a ona skrupulatnie to wykorzystała stając się jedną z ikon bialskiego klubu. Wychowanka MKS Lubań do BKS Stal trafiła w 2000 roku i grała w nim do 2007 roku zdobywając po drodze dwa tytuły mistrzowskie. Później powróciła do Bielska-Białej w sezonie 2009/2010 i znów zdobyła mistrzostwo Polski! Dobra gra dała bielskiej libero powołanie do reprezentacji Polski B, z którą zdobyła najpierw srebrny (2005), a następnie złoty (2007) medal Uniwersjady. W swojej karierze Mariola Wojtowicz broniła jeszcze barw Leningradki Sankt Petersburg, AZS Pronar Zeto Astwa Białystok, a także MOSiR-u/Sokoła Silesii Volley Mysłowice i KPSK Stali Mielec. Trzecią przygodę z bialskim klubem rozpoczęła w 2012 roku i będzie kontynuować ją nadal jednak od sezonu 2017/2018 już nie jako zawodniczka, ale jako... kierownik drużyny BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. - Z bialskim klubem miałam kontrakt ważny jeszcze przez rok i myślałam, że uda mi się go wypełnić. Jednak po konsultacjach z trenerem Aleksandersenem i moich przemyśleniach zdecydowałam się zakończyć karierę i otworzyć nowy rozdział w moim życiu zostając kierownikiem bielskiego zespołu. Nie była to łatwa decyzja, ale im dłużej o tym myślę, tym bardziej jestem przekonana, że zrobiłam słusznie - mówi Mariola Wojtowicz.

Tore Aleksandersen (trener BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała): Mariola przez wiele lat i sezonów wykonała dla BKS PROFI CREDIT fantastyczną pracę. Niestety nawet kariery świetnych zawodników dobiegają końca, więc po wspólnych rozmowach, "Mario" zadecydowała, że będzie lepiej, gdy rozpocznie nowy etap w swoim życiu. Chciała jednak kontynuować swoją karierę w sporcie i jeśli to możliwe pozostać w klubie, a ponieważ my potrzebowaliśmy kierownika drużyny, więc idealnie się to zgrało. Z jej doświadczeniem będzie niezwykle ważną postacią w drużynie zarówno dla zawodniczek jak i dla członków sztabu szkoleniowego. Nie mogę się doczekać wspólnej pracy z Mario w sztabie.

Dziękujemy Marioli za te wszystkie lata reprezentowania barw bialskiego klubu jako zawodniczka i życzymy powodzenia w nowej, niezwykle odpowiedzialnej roli! Trzymamy kciuki, by nowa praca dostarczała tylu samo wrażeń i pozytywnych emocji, jak ta wcześniejsza!