Wygrana w ostatnim sparingu!

TEKST
07 października 2017 , 20:09
Wygrana w ostatnim sparingu!

Bielszczanki pokonały Rote Raben Vilsbiburg 3:1

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - Rote Raben Vilsbiburg 3:1 (25:17, 19:25, 25:23, 25:13)

BKS PROFI CREDIT: Jagieło, Konieczna, Pleśnierowicz, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Różański, Wańczyk, Świrad.

Rote Raben: Kunzler, van de Vywer, Wagendorp, Stigrot, Pettke, Schwertmann, Bertalanitsch (libero) oraz Zdovc, Heimrich.
 

W ostatnim sparingu przed startem Ligi Siatkówki Kobiet bielszczanki zagrały z szóstą drużyną poprzedniego sezonu Bundesligi - Rote Raben Vilsbiburg. W wyjściowym składzie bielszczanek pojawiła się Marlena Pleśnierowicz, która wróciła z Mistrzostw Europy i wreszcie może trenować z bielskim zespołem. Mimo iż Marlena uczestniczy w treningach dopiero od kilku dni to już widać, że będzie sporym wzmocnieniem bielszczanek. Dodając do tego Julię Nowicką trzeba przyznać, że w tym sezonie BKS PROFI CREDIT ma dwie świetne rozgrywające, dzięki którym gra w ataku bielskiego zespołu może stać na wysokim poziomie.

W pierwszym secie bielszczanki zdominowały rywalki. Dobra gra całego zespołu dała wygraną 25:17. W drugiej partii nieco lepiej zagrały siatkarki Rote Raben, które ryzykowały zagrywką. Dobrze grała kapitan niemieckiego zespołu - Lena Stigrot. Trzeba też przyznać, że Niemki miały w kilku akcjach trochę szczęścia. Wynik 25:19 jasno jednak wskazuje, że w drugim secie siatkarki z Vilsbiburga były drużyną lepszą. Trzecia partia była najdłuższa (25 minut) i najbardziej zacięta. W końcówce lepsze były siatkarki z Bielska-Białej, które wygrały 25:23. W czwartym secie bielszczanki zdominowały wydarzenia na boisku. Od początku tej odsłony meczu rozgrywała Julia Nowicka, a na środku siatki pojawiła się Martyna Świrad. BKS PROFI CREDIT wygrał 25:23 i cały mecz 3:1.

Przez cały mecz świetną skuteczność w ataku utrzymywała Katarzyna Konieczna (57%). Bielska atakująca zdobyła łącznie 29 punktów! Znów skutecznie grały bielskie środkowe - Dominika Sobolska i Nia Grant (po 9 punktów). Na swoim wysokim poziomie grały przyjmujące (Mucha - 12, Jagieło - 9 punktów). Warto także dodać, że BKS PROFI CREDIT zdobył 9 punktów blokiem i aż 13 zagrywką!

Był to ostatni sparing przed startem Ligi Siatkówki Kobiet. W poniedziałek 16 października bielszczanki w I kolejce ligowej zagrają z Grot Budowlanymi Łódź. Już teraz serdecznie na ten mecz zapraszamy!